OGŁOSZENIA – 6 Niedziela zwykła

DZISIEJSZA NIEDZIELA   Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Jezusem. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Pamiętajmy, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła.

KATEDRY ŚW. PIOTRA   W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła katedralnego oraz modlitwę w tym kościele słowami: Ojcze nasz… i Wierzę…

BIERZMOWANIE    Kandydatów zapraszam na spotkanie w sobotę 29 lutego o godz. 11.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

SCHOLA   Próba w sobotę 22 lutego o godz. 10.00 w salce katechetycznej.

MINISTRANCI   Zajęcia sportowe we wtorek o 19.00- młodsi, o 20- starsi. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ćwiczenia liturgiczne w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w kościele.

KURS LEKTORSKI   dla naszego rejonu diecezjalnego rozpocznie się 14 marca w Kościerzynie i będzie się odbywał przez trzy soboty: 14,21 i 28. 03. Zgłoszenia do 2 marca. Zachęcam młodzież.

PRASA KATOLICKA   U ministrantów pod chórem do nabycia Mały Pielgrzym dla dzieci oraz nowy nr Miłujcie się.

KARTKI   z intencjami mszalnymi można odbierać w zakrystii.

NASTĘPNA NIEDZIELA   będzie już ostatnią przed tegorocznym Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w niedzielę po Mszy św. porannej do Sumy. O godz. 10.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z Wypominkami Rocznymi (spowiedź 20 min. przed nabożeństwem). W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY   Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie zwraca się z prośbą do Rodziców o troskliwą kontrolę aktywności dzieci i młodzieży w Internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych. Brak właściwego nadzoru może narazić młodych ludzi na szereg niebezpieczeństw wirtualnego świata.

1% PODATKU NA CARITAs   Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie tych dzieł serdecznie dziękujemy.

REKOLEKCJE    SZKOLNYCH   KÓŁ   CARITAS   Caritas Diecezji Pelplińskiej w dniach 21- 23 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla Szkolnych Kół Caritas pod hasłem „Czas to Miłość”. Spotkanie odbywać się będzie    w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pelplinie ul. Sambora 5a. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą karimaty, śpiwory oraz koszulki Caritas. Grupy (max 15 osób) wraz z opiekunami należy zgłaszać na stronie internetowej www.pelplin.caritas.pl  do dnia 17 lutego 2020 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE   w naszej Parafii rozpoczną się od środy popielcowej i potrwają do piątku.

PODZIĘKOWANIA   Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na tacę na rzecz remontów prowadzonych w naszym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

ŻYCZENIA   Boże Błogosławieństwo i obfitość łask niech towarzyszy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

MSZE ŚW. - 6 TYDZIEŃ ZWYKŁY

Poniedziałek                17.00