Ogłoszenia parafialne

 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

 

 

 

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię. Wszystkim drogim parafianom i gościom życzę, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

 

OGŁOSZENIA – 4 Niedziela Adwentu i Boże Narodzenie

 

 

 

POGRZEB   Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszła śp. †Jadwiga Dunst, lat 73, zamieszkała w Klukowej Hucie. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek. Rodzina dziękuje za udział w Nabożeństwach Różańcowych za zmarłą i pogrzebie. Msza św. od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 18 stycznia 2021 r. (o dokładnej godzinie poinformuję w niedzielę poprzedzającą), od Zakładu Pogrzebowego – w środę 23 grudnia o godz. 18.00, podczas Mszy Wspólnej i Nowenny. Rodzinie składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

 

Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.

 

 

 

DZISIEJSZA NIEDZIELA   Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 

 

 

SPOWIEDŹ ADWENTOWA   Dzisiaj od godz. 15.00 do 16.00 w naszym kościele spowiedź z udziałem Ojców Franciszkanów z Wieżycy. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, ale ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach z bliźnimi i pokoju wokół nas.

 

 

 

RORATY   od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00. Dzieci zakończyły już zdalne nauczanie, rozpoczęła się przerwa świąteczna, dlatego te ostatnie dni Adwentu będziemy spotykać się rano na czuwaniu z Bożą Rodzicielką Maryją. Serdecznie zapraszam dzieci, aby przychodziły z lampionami i dodatkowo w tym roku z okularami wiary. Wieczorem do środy Msze św. o godz. 18.00, na nie zapraszam starszych.

 

 

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO   W czwartek rano zamiast lampionów elektrycznych przynieśmy ze sobą odpowiedni znicz czy lampion ze świecą. Po Mszy św. będzie można zabrać Betlejemskie Światło Pokoju, płomień przeniesiony przez Skautów i Harcerzy z Groty Narodzenia Pana Jezusa z Betlejem. Niech ten ogień radości, jedności i pokoju zapłonie także na naszym wigilijnym stole.

 

 

 

WIGILIA   W czwartek wieczorem usiądziemy do wspólnego stołu. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni w geście pojednania do kogoś z bliskich, znajomych czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca. O północy zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę do naszej świątyni. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Wcześniej o godz. 22.00 będzie również Msza św.

 

 

 

BOŻE NARODZENIE   W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00. Przeżywajmy te święta przepełnieni radością z narodzenia Pana. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.

 

 

 

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄTporządek Mszy św. niedzielny, o godz. 8.00 i 10.30. Kolekta przeznaczona na KUL. Tradycyjnie ofiary składane przy Żłóbku są przeznaczone na potrzeby misji świętych.

 

 

 

OKTAWA BOŻEGO NARODZENIA   Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Bożego Narodzenia. Liturgicznie te dni się między sobą nie różnią i każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: …uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela. Zapraszam w Oktawie do udziału w Mszach św.

 

 

 

STROJENIE KOŚCIOŁA   Bardzo proszę o pomoc w strojeniu naszego kościoła: w poniedziałek ustawianie choinek i zawieszanie lampek, we wtorek od 9.00 zawieszanie ozdób na choinkach – tu proszę o pomoc kandydatów do bierzmowania, po południu ustawianie figurek w żłóbku. W środę sprzątanie kościoła.

 

 

 

ŚWIĘTA W TV   Redakcja Programów Katolickich Telewizji Polskiej rokrocznie przygotowuje programy i audycje na Święta Bożego Narodzenia. Bliższe informacje dostępne są na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.

 

 

 

ZAPROSZENIE DO ŻŁÓBKA   Ojcowie Franciszkanie z Wieżycy zapraszają wszystkie rodziny do odwiedzenia żłóbka- szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 

 

PATRONI TYGODNIA:

 

26 XIIśw. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański za wiarę.

 

 

 

CHRZEST w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) podczas Sumy o godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii. Następny termin to 10 stycznia 2021 r. (Święto Chrztu Pańskiego). Katecheza Chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych we wtorek 22 grudnia po wieczornej Mszy św. (dotyczy to chrztu w święta jak również 10 stycznia).

 

 

 

DUCHOWA ADOPCJA – Różaniec w pierwszy dzień świąt przed Sumą. Jest to już ostatni Różaniec tych, którzy podjęli duchową adopcję w tym roku, Bóg zapłać za trud modlitwy i walkę o każde poczęte życie.

 

 

 

NASTĘPNA NIEDZIELA   W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.

 

 

 

KOLĘDY   Ponieważ sposób zapraszania na kolędę poprzez kartki jest trudny do zrealizowania, dlatego będę chodził od domu do domu jak zawsze. Bardzo proszę, aby gospodarz domu czy głowa rodziny wyszła przed drzwi i słownie zaprosiła na kolędę lub poinformowała, że kolędę dana rodzina chce przyjąć w innym terminie (bez podawania powodu). Jeśli z obawy przed zarażeniem nie chcemy w tym roku przyjąć kolędy, zapraszam do kościoła na Mszę i poświęcenie wody, którą będzie można następnie samemu pokropić mieszkanie czy dom. Bardzo proszę, aby osoby z objawami jakiejkolwiek infekcji nie przyjmowały kolędy, a jeśli pragną przyjąć Boże Błogosławieństwo na nowy rok, aby to uczyniły w innym terminie, będzie taka możliwość, o czym jeszcze poinformuję. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Dokładny plan kolęd i wytyczne co do wizyty duszpasterskiej podam w przyszłą niedzielę. Wcześniej postaram się zamieścić wszystko w gablocie ogłoszeń. Kolędy w naszej Parafii rozpoczną się w poniedziałek 28 grudnia.

 

 

 

PODZIĘKOWANIA   W środę przypadała oraz dzisiaj mija kolejna rocznica promocji nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Z tej okazji pragnę podziękować naszym Panom Szafarzom za ich całoroczny trud i życzyć obfitości Bożych łask. Dziękuję Panom Markowi Cichoszowi i Piotrowi Lupa za ustawienie gwiazdy nad wejściem do kościoła, Andrzejowi i Patrykowi Klawikowskim za wykonanie drzewka bożonarodzeniowego koło krzyża misyjnego.

 

 

 

ŻYCZENIA   Oczekiwany Mesjasz Pan niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.