Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA – 5 Niedziela Wielkanocna

 

POGRZEB   Z naszej Wspólnoty Parafialnej do wieczności odszedł śp. +Gerard Zielke, lat 74, z Nowej Wsi. Pogrzeb odbył się w minioną sobotę. Rodzina dziękuje za udział w Nabożeństwach Różańcowych i w Uroczystości Pogrzebowej. Msza św. od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 14 czerwca o godz. 18.45, od Zakładu Pogrzebowego – w najbliższą środę 22 maja o godz. 18.00 podczas Mszy Wspólnej i Nowenny. Rodzinie zmarłego składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

 

Z EWANGELII  Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 

DZISIEJSZA NIEDZIELA   Gromadzimy się w kolejną, 5 niedzielę wielkanocną w naszym kościele, aby spra­wować Najświętszą Ofiarę. Chcemy z głęboką wiarą uczestniczyć w świętych obrzędach we wspólnocie Kościoła. Pan Jezus ponownie powie uczniom, że Jego czas na ziemi dobiega końca. Da im też pewną wskazówkę, która jest i dla nas dzisiaj aktualna. Dzięki niej możemy rozpoznawać się jako uczniowie Pana Jezusa. To miłość jest kluczem do odkrywania w nas prawdy o byciu uczniem Zbawiciela. „Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będzie­cie się wzajemnie miłowali".

 

WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH  W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża.

 

MIESIĄC MARYJNY   Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. W naszym kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w łączności z Mszą św. W niedziele Litania przed Sumą. Weźmy czynny udział w tych nabożeństwach w kościele lub też śpiewajmy litanię loretańską ze znajomymi, sąsiadami i rodziną wokół przydrożnych krzyży i kapliczek, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.

 

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE   Uroczystość święceń kapłańskich dla naszej diecezji odbędzie się w przyszłą sobotę w Katedrze Pelplińskiej o godz. 11.00. Modlitewnej pamięci polecam tegorocznych kandydatów.

 

DUCHOWA ADOPCJA   Różaniec w sobotę 25 maja pół godz. Przed Mszą.

 

SCHOLA   Próba 25 maja o godz. 10.00 w salce katechetycznej.

 

MINISTRANCI   Wczoraj w Pelplińskiej Katedrze odbyła się uroczysta Msza św. połączona z promocją nowych Ceremoniarzy Diecezjalnych. Z naszej Wspólnoty trzech ministrantów otrzymało tę promocję: Maciej i Marcin Duzowscy oraz Jan Reclaw. Życzę im wielu Bożych łask, a Rodzicom dziękuję za całoroczną opiekę i wszelki trud związany ze szkoleniem i przygotowaniami do tej promocji.

 

BIERZMOWANI   Terminy spotkań i prób przed bierzmowaniem w tym tygodniu: 20 maja – 15 min. po lekcjach, 21 maja – po wieczornej Mszy, 22 i 23 maja – o godz. 16.00, 24 maja – spowiedź od 16.00, 25 maja- próba generalna po Mszy św. wieczornej. Tam, gdzie próby są po wieczornej Mszy, Kandydaci uczestniczą w Eucharystii i nabożeństwie majowym połączonym z Nowenną do Ducha Świętego.

 

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA   przed bierzmowaniem w piątek po wieczornej Mszy św. (około godz. 18.45).

 

PRASA KATOLICKA   W zakrystii można odbierać nowy nr Pielgrzyma i Miesięcznika Różaniec. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia Mały Pielgrzym dla dzieci, a w nim dodatek specjalny – koszyczek z życzeniami dla Mamy z okazji Dnia Matki.

 

OGŁOSZENIE    Dla Sołectwa Węsiory: 22 maja 2019 r. o godz. 19.00 w szkole podstawowej w Węsiorach odbędzie się zebranie wiejskie połączone z wyborami Sołtysa i Rady Sołeckiej.

 

SZKOLENIE DLA FOTOGRAFÓW   Kuria Diecezjalna Pelplińska informuje, że w sobotę, 15 czerwca, w godz. 10.00-15.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie (plac Mariacki 7), odbędzie się Szkolenie dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego. Zgłoszenia przyjmowane będą w recepcji (główne wejście do Seminarium), w dniu rozpoczęcia zajęć. Zgłoszeniem jest pismo, podpisane przez własnego księdza proboszcza, które każdy kandydat winien przywieźć ze sobą. Słuchaczami mogą być jedynie osoby aktywnie uczestniczące w życiu Kościoła i parafii, szanujące świętość miejsca i czynności liturgicznych. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, identyfikator potwierdzający jednocześnie uczestnictwo w szkoleniu, posiłek. Każdy uczestnik szkolenia składa ofiarę w wysokości 250 zł.

 

NABÓR DO WSD   Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2019 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62)oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

 

NABÓR DO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO   Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na nowy rok 2019/2020. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 22 czerwca o godz. 12.00 oraz 7 września o godz. 10.00w budynku Collegium Marianum w Pelplinie.

 

OGŁOSZENIE O NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ   Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

 

OGŁOSZENIE CARITAS W KARTUZACH   W środę 22 maja o godz. 12.00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Diecezjalnego, połączona z wmurowaniem kamienia węgielnego pod nowopowstające hospicjum.

 

PODZIĘKOWANIA   Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali w mojej intencji Msze święte, zarówno z okazji rocznicy urodzin, jak również z okazji przypadającej w mijającym tygodniu rocznicy święceń, dziękuję za wszystkie życzenia z tej okazji. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę wzięli udział w procesji fatimskiej i modlitwach o deszcz.

 

ŻYCZENIA  Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecam wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.