OGŁOSZENIA – 15 Niedziela zwykła

DZISIEJSZA NIEDZIELA   Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ   We wtorek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Z tej okazji zachęcam wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Kto chciałby nosić Szkaplerz, będzie okazja w niedzielę w Sianowie, po Sumie Odpustowej będzie przyjęcie do Bractwa Świętego Szkaplerza. Matka Boża obiecała, że każdy, kto będzie nosił szkaplerz do śmierci, nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych.

RÓŻA 7   We wtorek Róża 7 obchodzi swoje patronalne święto. Msza św. w intencji Róży MB Szkaplerznej o godz. 18.00. Pół godz. wcześniej Różaniec.

DZIEŃ FATIMSKI   Procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej w najbliższą środę w łączności z Mszą św. i Nowenną.

ODPUST W SIANOWIE   W przyszłą niedzielę, 21 lipca, Sianowskie Sanktuarium Maryjne obchodzić będzie odpust ku czci Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Suma odpustowa pod przewodnictwem naszego Ks. Bpa Ordynariusza Ryszarda rozpocznie się o godz. 11.30. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie i znajduje się na stronie internetowej Sanktuarium.

PIELGRZYMKA DO SIANOWA   Zachęcam do wspólnego pielgrzymowania do Stóp Królowej Kaszub. Wyruszamy z naszego kościoła w przyszłą niedzielę, w nocy, o godz. 00.45. Idziemy do Mściszewic i tam już wspólnie wychodzimy do Sianowa.

PIELGRZYMKA Z MIASTKA   W naszej miejscowości zatrzyma się na śniadanie pielgrzymka z Miastka zmierzająca do Sianowa (w sobotę, 20 lipca, w godz. 9.45-10.30). Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pielgrzymów – od godz. 8.00.

NASZ DYŻUR W SIANOWIE Ks. Eugeniusz, Kustosz Sanktuarium, zaprasza wzorem lat ubiegłych, na sobotę 27 lipca – całą naszą wspólnotę parafialną. Będzie to zarazem nasza Parafialna Pielgrzymka Żywego Różańca do tronu Królowej Kaszub. Nie wszyscy możemy być w kościele podczas Świąt Patronalnych poszczególnych Róż Różańcowych, postarajmy się, aby ten jeden raz w roku przeżyć pielgrzymowanie i modlitwę jako wspólnota Żywego Różańca. O godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, 19.00 - Msza św. 20.30 - Różaniec św. z rozważaniami, 21.00 - Apel Sianowski z procesją Maryjną ze świecami – prowadzi nasza Parafia (potrzebne będą osoby do niesienia figury).

PATRONI TYGODNIA:

15 VIIśw. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,

16 VIIMatka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza – karmelitów.

CHRZEST    w naszej Parafii dzisiaj podczas Sumy. Poprzez ten sakrament do naszej wspólnoty zostają włączeni nowi wyznawcy: Kornelia Łucja Hinc i Hubert Baranowski. Na prośbę Rodziców Chrzest będzie również za tydzień 21 lipca, podczas Sumy.

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY   Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam szczególnie młodzież z naszej parafii, aby wyruszyć do stóp Jasnogórskiej Pani. Jest to szczególna forma modlitwy, ale też wspaniała przygoda. Dzięki pielgrzymce można wyprosić sobie wiele łask u Maryi. Bliższe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.

PRASA KATOLICKA   W zakrystii można odbierać najnowszy numer Pielgrzyma oraz opłacić to czasopismo na nowy kwartał.

BIURO PARAFIALNE  - czynne jest po każdej Mszy, także w niedzielę.

GODNY STRÓJ DO KOŚCIOŁA  Pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła, szczególnie w wakacyjne dni.

PODZIĘKOWANIA   Bóg zapłać za ofiary składane do puszek w minioną niedzielę na poczęstunek dla Pielgrzymów z Miastka. Dziękuję Pani Katechetce Emilii Kamińskiej za podjęcie się roli opiekuna podczas letnich kolonii Caritas naszej diecezji, z których wróciliśmy w miniony czwartek.

NASTĘPNA NIEDZIELA   Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie kapłana pracującego duszpastersko na Ukrainie, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary do puszek na rzecz budowy kościoła w swojej parafii.

ŻYCZENIA  Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych zamierzeń i planów.

MSZE ŚW. W TYGODNIU

Poniedziałek                18.00