Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA – 23 Niedziela zwykła

POGRZEB       Do wieczności odeszła śp. +Stefania Dułak, lat 88, Mama naszej Katechetki Pani Ireny. Pogrzeb odbył się w minioną środę w Sierakowicach. Rodzina dziękuje za udział w Nabożeństwach Różańcowych za zmarłą i w pogrzebie. Rodzinie składam serdeczne wyrazy współczucia.

 

DZISIEJSZA NIEDZIELA   Dziś, po raz pierwszy w tym terminie, a już po raz 105 obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

   8 września przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, Podczas Mszy świętych poświęcenie ziarna siewnego i wszelkich nasion.

   Dzisiaj przypada też święto patronalne Róży 9. Msza św. w intencji tej Róży o 10.30, pół godziny wcześniej nabożeństwo różańcowe.

 

ODPUSTY MARYJNE   W naszych Diecezjalnych Sanktuariach Maryjnych w Sianowie i Piasecznie obchodzony jest Odpust ku czci Narodzenia NMP. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach wywieszonych w gablocie ogłoszeń.

 

TYDZIEŃ WYCHOWANIA   Od dzisiaj rozpoczynają się w Kościele Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania. Podczas Sumy poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole. Biskupi z tej okazji wystosowali specjalny list do wiernych. Najbliższe dni niech będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz w intencji mądrego wychowywania. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie. Wszystkim: Rodzicom, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Dzieciom i Młodzieży życzę owocnej pracy w Nowym Roku Szkolnym i wielu Bożych łask. Zapraszam na Mszę św. w najbliższą środę, podczas której będziemy modlić się za całą społeczność naszej Szkoły i za zmarłych Nauczycieli i Wychowawców.

 

PODWYŻSZENIE KRZYŻA   W najbliższą sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Dziękuję wszystkim, którzy na co dzień troszczą się o przydrożne krzyże, pielęgnują i upiększają teren wokół nich i jeśli trzeba naprawiają te zniszczone przez czas i warunki atmosferyczne.


POLSKA POD KRZYŻEM   14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, mamy wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana, aby uczynić Go centrum naszego życia osobistego i społecznego. Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. W naszej Parafii również będziemy przeżywać to wydarzenie i łączyć się duchowo z uczestnikami spotkania we Włocławku. O 17.30 Nabożeństwo połączone z indywidualną adoracją Krzyża, o 18.00 Msza, następnie procesjonalne przejście pod Krzyż Misyjny i tam specjalne modlitwy oraz Błogosławieństwo. Po nim możliwość indywidualnej adoracji krzyża w kościele dla tych, którzy nie mogli tego uczynić przed Mszą św.

 

DZIEŃ FATIMSKI w naszej Wspólnocie będziemy obchodzić w najbliższą środę 11 września. Po Mszy św. i Nowennie procesja ze świecami wokół kościoła.

 

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH   Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę Świętą w języku migowym, która odbędzie się w niedzielę 15 września, o godz. 15:00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.


NASTĘPNA NIEDZIELA   Za tydzień przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Z tej okazji w sobotę, 21 września w Kościerzynie obchodzony będzie odpust ku czci MB Bolesnej. O szczegółach poinformuję w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę przypada też Dzień Środków Społecznego Przekazu. Podczas Sumy śpiewać będzie Schola, uczcimy św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży.

 

PATRONI TYGODNIA:

13 IXśw. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe).

 

CHRZEST   dzisiaj podczas Sumy. Przez ten sakrament do naszej Wspólnoty zostają włączeni nowi wyznawcy: Kinga Richert, Filip Stanisław Cieszyński i Ignacy Zaborowski. Następny chrzest 6 października podczas Sumy.

 

WYPOMINKI   Za zmarłych w przyszłą niedzielę 25 minut przed Sumą, spowiedź będzie wcześniej.

 

SCHOLA   Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce. Schola śpiewa podczas Sumy.

 

MINISTRANCI   Zajęcia sportowe na Sali gimnastycznej we wtorek, 19.15 – młodsi; 20.15 – starsi. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu Pana na pierwsze spotkanie organizacyjne – 21 września o godz. 11.00 w naszym kościele, rozpoczniemy nowy cykl przygotowania, uroczyste przyjęcie nowych kandydatów odbędzie się przed przyszłorocznymi wakacjami.

 

BIERZMOWANI   Kandydaci uczestniczą w nabożeństwie do Krzyża św. i Mszy św. w sobotę 14 września. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Sumie. Obecność obowiązkowa.


DOŻYNKI DIECEZJALNE   Biskup pelpliński Ryszard Kasyna serdecznie zaprasza na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 15 września 2019 roku w Lubaniu (parafia Rekownica), a rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

KONGRES ŻYWEGO RÓŻAŃCA   W imieniu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny serdecznie zapraszam wspólnoty Róż Różańcowych z Parafii Klukowa Huta, na Diecezjalny Kongres Żywego Różańca, który odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, 5 października o godz. 10.00 w Katedrze w Pelplinie. W programie: 10.00 - Konferencja, prowadzi Ksiądz Biskup Arkadiusz Okrój, 11.00 - Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Ryszard Kasyny, 13:00 - Modlitwa Różańcowa. Podpisał Ks. Krzysztof Piątkiewicz – Dr Wydziału Duszpasterskiego. Bardzo proszę, aby Zelatorzy po Mszy św. odebrali zaproszenia skierowane do poszczególnych Róż. Proszę też zgłaszać do Zelatorów lub w zakrystii, kto chciałby pojechać na kongres do Pelplina.

 

ZBIÓRKA SPRZĘTU RTV i AGD   Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD: pralki, telewizory, komputery, radia, akumulatory itp). Zbiórka będzie przeprowadzona w dniach 1-4 października, do godz. 10.30 u Pana Sołtysa. Zebrany sprzęt odbierze firma Green Office Ecologic – posiadająca niezbędne certyfikaty i pozwolenia państwowe na przeprowadzanie takich przedsięwzięć). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci" prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

 

PRASA KATOLICKA   W zakrystii można odbierać najnowszy numer Pielgrzyma. Przy wyjściu z kościoła Mały Pielgrzym dla dzieci, a w nim plakat z planem lekcji na nowy rok szkolny.

 

PODZIĘKOWANIA   Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych Dożynek Parafialnych w minioną niedzielę, dziękuję za wieniec społeczności Nowej Wsi oraz wszystkim, którzy przygotowali kosze z tegorocznymi plonami na dziękczynienie Panu Bogu. Dziękuję Róży 9 za ofiarę złożoną na kwiaty, dziękuję za pielenie na cmentarzu, Bóg zapłać za złożone deklaracje i ofiary na opał: Stanisława Wolna, Irena Szyca i Kazimierz Gruchała- z Klukowej Huty.

 

ŻYCZENIA  Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę obfitości Bożych łask, Róży 9 z racji patronalnego święta- opieki i wstawiennictwa Matki Bożej.

 

MSZE ŚW. W TYGODNIU

Poniedziałek                  7.30

Wtorek                         18.00

Środa                            18.00

Czwartek                      18.00

Piątek                           18.00

Sobota                          15.00 (ślubna) i 18.00

Niedziela                     8.00; 10.30