Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

POGRZEB       W czwartek odbył się w Stężycy pogrzeb śp. Małgorzaty Hinca z Czarlina. Rodzinie zmarłej składam serdeczne wyrazy współczucia. Dziękuję delegacjom z naszej Parafii za udział w uroczystości pogrzebowej.

 

DZISIEJSZA NIEDZIELA   W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30. Dzisiaj za uroczyste odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

 

MATKI KOŚCIOŁA   Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. w naszym kościele o 9.00 i 18.00.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE   W tym tygodniu, w jutrzejszy poniedziałek, rozpocznie się czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawać podczas nabożeństw czerwcowych odprawianych w tygodniu w łączności z Mszą św., w niedziele 15 min. przed Sumą. Jutro 15 min przed każdą Mszą św., w środę także 15 min przed Mszą. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagradzać Panu Bogu wszelkie grzechy i nieprawości. Niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach czy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w moc Bożego Miłosierdzia.

 

DZIEŃ DZIECKA  Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej, o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych dzisiejszych czasach.

 

JEZUSA NAJWYŻSZEGO KAPŁANA   W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

ROCZNICA   W sobotę przypada 10 rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 

PRZYSZŁA NIEDZIELA   W następną niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to też doroczny Dzień Dziękczynienia. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30. Od 14 czerwca wrócimy do stałego porządku nabożeństw (8.00 i 10.30).

 

PATRONI TYGODNIA:

3 VIśw. Karol Lwanga i Towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,

5 VIśw. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

ODWOŁANIE DYSPENSY   Ks. Biskup Diecezjalny z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje natomiast tę dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

 

KOMUNIA WIELKANOCNA   Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej liczony jest od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w tym tygodniu, kto tego jeszcze nie uczynił, zwłaszcza, że przed nami też Dni Eucharystyczne. Spowiedź w naszym kościele pół godziny przed każdą Mszą, a przed dniami eucharystycznymi również w wyznaczone dodatkowe godziny.

 

CHRZEST    w naszej Parafii za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 Zgłoszenia w zakrystii. Nauka dla Rodziców i Chrzestnych w sobotę po wieczornej Mszy św. (ok. 17.30). Pół godziny przed Mszą możliwość przystąpienia do spowiedzi.

 

DNI EUCHARYSTYCZNE   W tym tygodniu przypada: Pierwszy czwartek miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od 17.00. Na zakończenie przed Mszą Nabożeństwo Pierwszoczwartkowe.Pierwszy piątek: Msze o 15.00 i 19 .00 z Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Pierwsza sobota: 45 minut przed Mszą (16.15) wystawienie, 15-minutowa adoracja, Różaniec i Nabożeństwo).

 

SPOWIEDŹ PRZED PIERWSZYM PIĄTKIEM   dla dzieci i młodzieży:

Środa         16.00 – 18.00 do kl.6;

Czwartek   16.00 – 18.00 kl. 7-8 i starsi.

 

ODWIEDZINY CHORYCH   z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę przed południem (będę odwiedzał wszystkich chorych, kto nie chce odwiedzin, proszę to zgłosić telefonicznie lub w zakrystii).

 

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE w czwartek o 17.30, w sobotę o 16.30 i w niedzielę o 9.30 przed Sumą. Modlitwę prowadzi Róża 6. Modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 

PRASA KATOLICKA   W zakrystii można odbierać najnowszy nr Pielgrzyma i miesięcznika Różaniec. U ministrantów przy wyjściu z kościoła do nabycia Mały Pielgrzym dla dzieci poświęcony Rodzinie, a w nim dodatek specjalny – gra Zabawy Rodzinne.

 

PIERWSZA KOMUNIA  Uroczystość 1 Komunii w naszej Parafii odbędzie się 20 września br.

 

BIERZMOWANIE  O wytycznych co do tego sakramentu poinformuję w najbliższym czasie. Kandydatów proszę, aby powtarzać sobie i utrwalać wiedzę katechizmową.

 

INICJATYWA  Przy udziale katolików świeckich zrodziła się inicjatywa Zranieni w Kościele. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ   W tym roku pielgrzymują tylko kapłani i klerycy. Wszyscy w tym czasie mamy łączyć się duchowo z pątnikami. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

BOŻE CIAŁO   Ks. Biskup poda wytyczne co do tej uroczystości w najbliższą środę. Media już wczoraj informowały, że procesje mogą się odbywać przy zachowaniu wymaganych środków ostrożności. W tym roku przypada kolej na trasę pod Łosienice. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kwiaty do poszczególnych Ołtarzy Bożego Ciała. Można będzie również, jak to było dotychczas, składać ofiary do poszczególnych osób odpowiedzialnych za przygotowanie.

 

KOLONIE LETNIE   Ostateczne informacje Dyrektor Caritas naszej Diecezji poda w przyszłą niedzielę.

 

REKRUTACJA DO WSD   Szczegółowe informacje podane są na stronie internetowej seminarium pelplińskiego, na stronie internetowej naszej Parafii oraz w gablocie ogłoszeń.

 

NABÓR DO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO   Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na nowy rok 2020/2021. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dwóch terminach: 20 czerwca o godz. 12.00 oraz 5 września o godz. 10.00w budynku Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

 

ŻYCZENIA  Matce Kościoła polecam wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, życząc obfitości łask Bożych.

 

ZMIANA GODZIN MSZY ŚW.   W związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią został zmieniony w naszym kościele porządek Mszy św.  8.00, 10.00 i 11.30. Za tydzień 7 czerwca Msze będą również wg tego porządku.

 

 

KATECHEZY DLA RODZICÓW   

Katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

 

Katecheza online | Modlitwa - istota i znaczenie | część 1 

https://www.youtube.com/watch?v=OTJXqADe_zE&t=7s

 

Katecheza online | Modlitwa w praktyce | część 2

https://www.youtube.com/watch?v=UV0546BbjcM

 

Katechezy dla rodziców kandydatów do bierzmowania

 

Katecheza - online | Bierzmowanie | ks. bp Arkadiusz Okroj 

https://youtu.be/U3qcPez3ydc

 

Katecheza - online | Bierzmowanie - kerygmat

https://youtu.be/-J6HXB6bhKE

 

MSZE ŚW. - 9 Tydzień zwykły

Poniedziałek                 9.00 i 18.00

Wtorek                         18.00

Środa                            18.00

Czwartek                      18.00

Piątek                           15.00 i 19.00

Sobota                          17.00

Niedziela                      8.00, 10.00, 11.30;